Kalbant apie metalinį terasos konstruktyvą atsiranda kelios alternatyvos: tai juodas arba cinkuotas metalas. Cinkuoto metalo papildomai apdirbti nereikia. Tačiau dažniausiai cinkuoto metalo ruošiniai yra plonasieniai. Tad labai svarbu tiksliai apskaičiuoti ir įvertinti būsimas apkrovas ir atramų atstumus, nes metalas yra neelastinga medžiaga, kuri sulinkusi jau neatsistatys. Dėl to gerai apsvarstykite, kokį metalo tipą renkatės. Metalinį terasos konstruktyvą darant iš juodo metalo būtina jį apdirbti: nugruntuoti, nudažyti.
Terasos konstruktyvas (metalas, aliuminis)
Kaip tvirtinti wpc terasines lentas prie metalinio karkaso
Montavimo metu rekomenduojame išgręžti skylutes metaliniame karkase ir tik tada sukti terasinių lentų laikiklius, kurie prispaudžia wpc terasines lentas. Pasiruošus skylutę, varžtą stenkitės sukti kuo lygiau, kad laikiklis nebūtų pasviręs pagal varžto įsisukimo kryptį, nes kitu atveju, lentos bus prispaustos netolygiai. Suvaikščiojus melato konstruktyvui priešpriešos tempimo jėgos gali nukirsti varžtą, kuris įsuktas į metalą.
Norint išvengti dažno skylių gręžiojimo visame karkaso konstruktyve, yra ir kitas sprendimas. Metalo sija + WPC (medžio kompozito) sija. Toks sprendimas palengvina terasinių lentų tvirtinimą. PVZ: suviriname paprasto juodo metalo konstruktyvą, nugruntuomaje ar nudažome. Karkasą sutankiname kas 40 cm ir ant metalo dedame wpc lagę.
Aliuminis
Aliuminis sijų karkasas labiausiai naudojamas objektuose, kuriuose negali būti itin sunkios konstrukcijos. Šis sprendimas itin populiarus ant stogų.