Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Tęsdami naršymą, sutinkate su Privatumo politika

Terasų montavimas | www.ekoterasa.lt

Norime supažindinti su terasų montavimo įpatumais, naudojant wpc terasines lentas bei wpc lages. Pateiksime porą terasų montavimo pvz.

Terasų montavimas ( galimybės ) 

Prieš montuojant terasas siūlome atidžiai įvertinti patį optimaliausią sprendimą, pagal objekte eančią situaciją. Terasų montavimą, reiktų pradėti, nuo aiškaus projekto, kad būtų galima tiksliai pasirinkti tinkamas medžiagas ir sprendimus. 

Terasų montavimas pradmenys:

Lagių montavimas tiesiai ant betoninio pagrindo

Terasos montavimas tiesiai ant betono. Lagės / sijos tvirtinimas tiesiai prie betono. Šis būdas galimas tik tais atvejais, kai nėra padaryta hidroizoliacija. (Toks montavimas netinka balkonams, aikštelėms po kuriomis yra gyvenamos ar kitokio tipo patalpos.)

Tinkamai paruošus pagrindą dedamos lentos. Jeigu sukant lages prie betono yra nelygumų, po lagėmis galima pakišti: gumą, plastikinį konduktorių, prilydomą dangą.

Lagių montavimas ant betoninių plytų

Prieš dedant plytas, betoninius blokelius ir t.t., reikia nepriekaištingai išsilyginti paviršių, kad lagės / sijos būtų idealiai lygios. Karkasui galima naudoti ir WPC sijas, metalą, aliuminį, medį (tokiu atveju patartina rinktis aukštos kokybės).

Karkaso įrengimas ant lygios hidroizoliacinės dangos, neturint didelio aukščio

Lagės yra klijuojamos prie pagrindo, pradedant sukti lentas, gaunasi viena bendra konstrukcija, kuri savo svoriu atsigula ant esamos prilydomos dangos. Lages dedant tiesiai ant bet kokios dangos labai svarbu NUOLYDIS. LAGĖS KRYPTIS TURI SUTAPTI SU NUOLYDŽIO KRYPTIMI!

Pjedestalų naudojimas karkaso surinkimui, esant nelygiam paviršiui

Pjedestalų pagalba galima labai lengvai išsilyginti visus nelygumus ir susireguliuoti karkaso aukštį. Montuojant karkasą su pjedestalais (reguliuojamomis terasų atramomis) paviršiaus nuolydis nebesvarbus, nes lagės yra pakeltos ir neužstoja vandens tekėjimo krypties. Pjedestalų yra įvairių nuo 11 mm iki 1 m. aukščio.

Pjedestalų naudojimas tiesiai ant grunto

Prieš renkantis šį montavimo tipą reikia įsitikinti, kad gruntas yra tinkamai paruoštas. Viršutinis grunto ( smėlio, žvyro, skaldos ir t.t ) sluoksnis yra sutrombuotas, nejudintas.

Sraigtiniai poliai terasos karkaso formavimui

Vienas iš būdų, renkant terasos karkasą yra sraigtiniai U tipo poliai. Poliai yra įsukami į žemę, ant jų formuojamas karkasas.

Betoniniai poliai su mediniu, metaliniu, aliumininiu karkasu

Betonuojant ar įsriegiant sraigtinį polį dažniausiai naudojamas dvigubas karkasas, jis gali būti medinis, metalinis, aliumininis ir t.t. Dažniausiai tarp polių paliekamas 1m - 1,5 m atstumas. Viskas priklauso nuo terasos konstrukcijos.

Populiariausi terasų montavimo mazgai, ir wpc lentų tvirtinimo ypatumai

WPC pirmos lentos tvirtinimo galimybės naudojant paprastą ir prailgintą kabliuką

Standartinis kabliukas tvirtinamas lygiai su lagės pabaiga, kad būtų galima privesti šoninę užbaigimo lentą.

Montavimo metu paliekami tarpai tarp wpc lentų, fasado ir kitų briaunų

Montuojant wpc lentas, reikia atkreipti dėmesį į lentos plėtimosi koeficientą. Mūsų siūlomų WPC lentų plėtimosi koeficientas yra 1 mm vienam bėginiam metrui. Pvz: lentos ilgis 11 m , tai lentos plėtimosi koeficientas 11 mm iš lentos galų galime palikti po 7 mm tarpą. Viskas dar labai priklauso nuo fasado struktūros ar tai: klinkeris, akmuo, sendinta plyta, tinkas, ir t.t. Jeigu lenta 5 m ilgio, tai plėtimosi koeficientas 5 mm, iš lentos galų paliekame po 4 mm. , kad vizualiai būtų vienodi tarpai tarp lentų ir briaunų.

WPC lentos ART1 ir ART3 tvirtinimas

WPC lentų dėjimo kryptis. Horizontaliai ar vertikaliai ?

Rifliuotas paviršius (su grioveliais) užtikrina didesnį stabilumą terasos eksplotavimo metu.

Rekomenduojami atstumai tarp atramų, ant kurių bus montuojamos lagės / sijos

Labai svarbu nepalikti per didelių atstumų tarp atramų (polių, plytų, pjedestalų, bei kitų paviršių) ant kurių bus dedamos lagės. Atstumas priklauso nuo lagės tipo. Dažniausiai padaromos klaidos, kai blogai apskaičiuojamas atstumas ir esant per dideliems tarpams tarp atramų terasa įgauna "batuto" pojutį. 

 WPC lentų galų ir šonų uždengimas apdailiniu plintusu

Norint uždengti lentos kameras, arba lentos šoną yra naudojamas apdailinis plintusas. Toks apdailos sprendimas , leidžia itin lankščiai prisitaikyti prie esamos situacijos.

 WPC lentų galų ir šonų uždengimas standartine 146x25mm lenta

Vienas iš uždengimo variantų yra tos pačios lentos naudojimas. Galime palikti standartinę briauną, o galima briauną ir nufrezuoti.

Svarbu

Pagaminsime Jums reikiamo ilgio wpc lentas, be jokio papildomo užmokesčio! Maksimalus lentos ilgis iki 12 metrų.

Rekvizitai

Terasima, UAB
Įmonės kodas: 304521053
Adresas: Šiltnamių g. 35, Pagiriai
El.paštas: info@ekoterasa.lt
Tel.: +37060568980; +37064705137

© 2017 Ekoterasa.lt - wpc terasinės lentos, wpc tvorų segmentai, sprendimai balkonams